пн - пт:  з 09:00 до 17:00,
сб:  з 09:00 до 14:00 ,
нд:  вихідний

Безвідмовна робота всіх елементів автомобіля – основа успішної, безпечної і безтурботної його експлуатації. Вимагає своєчасного догляду, застосування засобів захисту від впливів і навантажень, які можуть знизити працездатність або привести до поломки. Безвідмовність двигуна – вимагає працездатної системи охолодження.

Охолоджуюча рідина для авто. Види

Робочою речовиною системи охолодження двигуна є спеціальна рідина, завдання якої відводити від нього надлишки температури. У відповідності до функціональних вимог до цієї рідини, тосолу або антифризу, виділяються кілька її видів:

  • органічний антифриз;
  • неорганічний (силікатний) антифриз;
  • лобрідний антифриз;
  • гібридний антифриз.

Крім властивостей, що забезпечують виконання спеціальною рідиною своїх основних функцій, вона повинна бути морозостійкою і не чинити негативного впливу на матеріали, з яких виготовлена ​​система охолодження.

Класифікація антифризу

Склад охолоджуючої рідини:

  • етиленгліколь - 90%;
  • присадки - 5% - 7%;
  • дистильована вода - 3% - 5%.

Залежно від складу присадок, можна купити антифриз класу:

  • G11;
  • G12;
  • G13.

Антифриз класу G11

Охолоджуюча рідина з силікатними присадками. Присадки захищають систему охолодження від корозії. Утворюють захисний шар на її внутрішній поверхні. Вимагає заміни, не рідше ніж раз на два роки.

Як правило, рідина має синій, зелений або синьо-зелений відтінок. Підходить для систем охолодження з алюмінію.

Антифриз класу G12

Як присадок використовується карбонова кислота. Особливості присадки забезпечують захист системи охолодження в місці виникнення корозійних процесів. За рахунок відсутності додаткового шару по всій внутрішній поверхні системи охолодження, має більш високі показники тепловіддачі, отже, більш високу ефективність охолоджувача.

Даний охолоджувач має червоний, помаранчевий, коричневий, бузковий колір. Підходить для мідних або латунних систем охолодження.

Антифриз класу G13

Основою цієї охолоджувальної рідини є більш екологічний, безпечний для людини, пропіленгліколь. За технічними характеристиками – аналогічний антифризу класу G12.

Як правило, рідина фіолетового або рожевого відтінку, але можуть зустрічатися і інші кольори. Підходить для автомобілів з різними системами охолодження.

Антифриз, тосол – купити найкраще

Широкий перелік охолоджуючих рідин, доступний сучасному автомобілісту, гарантує захист двигуна і працездатність системи охолодження. Незалежно від умов та інтенсивності експлуатації автомобіля, гарантія роботи двигуна без втрати ресурсу – це правильно обраний тосол. Ціна якого – комфорт і безпека водія.

Поле E-mail повинне бути корректною електронною адресою.
Поле Пароль обов'язкове.
Введіть правильне ім'я довжиною мінімум 1 символ
Введіть правильне прізвище довжиною мінімум 1 символ
Поле E-mail повинне бути корректною електронною адресою.
Пароль повинен містити мінімум 8 символів та бути підтвердженим.
Пароль та підтвердження повинні співпадати.