пн - пт:  з 09:00 до 17:00,
сб:  з 09:00 до 14:00 ,
нд:  вихідний

Велика кількість рухомих деталей автомобіля має значну площу поверхонь, що труться. Ситуація ускладнюється перепадами температур навколишнього середовища, ударними навантаженнями, вібраціями та великою швидкістю обертання певних вузлів. Для запобігання деформації і виходу конструкційних елементів з ладу використовуються різні типи автомобільних мастил. Умовно їх можна розділити на дві основні категорії:

  • Проникаючі мастила – мають досить рідку консистенцію, щоб навіть через невеликий отвір потрапити до механізму. Витісняють вологу, розчиняють іржу, утворюють на поверхні захисну плівку;
  • Пластичні мастила – створюють між робочими поверхнями пружну гідродинамічну плівку, що не тільки зменшує тертя але і пом'якшує удари. Також виконують функцію охолодження, рівномірно розподіляючи тепло по всіх елементах автомобільного вузла.

Переваги та особливості використання

Проникаючі рідкі мастила використовуються, переважно, для обробки внутрішніх поверхонь вузлів і конструкцій, що не підлягають розборці або демонтаж яких є занадто складний. В порівнянні з пластичними вони демонструють кращі показники тепловідведення, можуть виводити спрацьовані частки вузлів і агрегатів та створюють більш надійну захисну плівку з високим коефіцієнтом ковзання. Його основним недоліком є можливість витікання з вузла та необхідність ускладнення конструкції, для запобігання цього.

Однією з найдавніших розробок проникаючих змазок є силіконове мастило. Воно використовується в якості ремонтної суміші для обробки вузлів, що безпосередньо контактують із зовнішнім середовищем та схильні до забруднення. Це можуть бути замки, ущільнювачі елементи підвіски та вузли управління. Варто відзначити що змазки на основі силікону випускаються, як у рідкому, так і у пластичному виді. Останній варіант часто використовується як мастило підшипників.

На відміну від проникаючих, пластичні змазки не потребують додаткових елементів захисту обладнання та мають більш тривалий експлуатаційний період. Що суттєво зменшує витрати на техобслуговування.

Одним з різновидів універсальних пластичних змазок, що користуються високим попитом є солідол. Він класифікуються по типу сировини з якої виробляється. Наразі можна купити солідол наступних видів:

  • Жировий – у якості згущувачів використовують масла рослинного походження;
  • Синтетичний – виробляється із штучних жирних кислот.

Перший вважається більш якісними, зате других значно дешевший.

Поле E-mail повинне бути корректною електронною адресою.
Поле Пароль обов'язкове.
Введіть правильне ім'я довжиною мінімум 1 символ
Введіть правильне прізвище довжиною мінімум 1 символ
Поле E-mail повинне бути корректною електронною адресою.
Пароль повинен містити мінімум 8 символів та бути підтвердженим.
Пароль та підтвердження повинні співпадати.