пн - пт:  з 09:00 до 17:00,
сб:  з 09:00 до 14:00 ,
нд:  вихідний

Гальмівна рідина - це складова частина гальмівної системи транспортного засобу, без якої неможлива передача тиску від головного до колісних гальмівних циліндрів. Через зміну робочих температур вона вбирає вологу з повітря, що знижує температуру її закіпання. У зв'язку з цим спеціалісти рекомендують її змінювати через кожні 2-3 роки єксплуатації авто. Через взаємодію з резиновими деталями, корозію і окислення гальмівна рідина може змінювати колір, що також впливає на роботу гальмів.

Гальмівна рідина і її головні властивості

Цей важливий элемент гальмівної системи має ряд характеристик, від яких залежать експлуатаційні якості. Давайте їх перерахуємо:

  • агресивність
  • температура застиганння
  • гігроскопічність

Наприклад, від рівня гігроскопічності залежить здатність рідини вбирати вологу. Чим нижче цей показник, тим краще. Це пов'язано з тим, що волога, потрапляючи в гальмівну рідину, погіршує її властивості, зокрема, знижує температуру кипіння.

У люті морози гальмівна рідина може стати надзвичайно густою і, як наслідок, вона перестає циркулювати в системі. А це може створити серйозні проблеми з безпекою водіння. Тому потрібно купувати рідину, яка зберігає свої якості навіть при дуже низьких температурах.

Саме DOT 4 - це універсальний продукт, який підходить практично для будь-якого автомобіля з дисковими гальмами, завдяки високій в'язкості він добре працює в системах з високою мірою зносу, що дозволяє не боятися витоків.

Коли міняти "тормозуху"?

Через зміну робочих температур "тормозуха" вбирає вологу з конденсації і повітря. Це призводить до постійної корозії металу гідросистеми, загущення взимку і слабкому мастилу влітку. 

Для прикладу, за 3 роки єксплуатації автомобіля в гальмівній рідині скупчується в середньому 3.5% води. Як наслідок, температура кипіння зменшується зі стандартних 250°C до 160-180°C. А це призводить до того, що автомобіль майже не гальмує. Щоб такого не трапилось, рідина гальмівна дот повинна змінюватись 1 раз за 2-3 роки єксплуатації. 

Чи можна змішувати?

Змішувати такі рідини, а тим більше різних класів заборонено. Річ у тому, що невідомо як буде вести себе така суміш і чи не зруйнує вона гумові ущільнення.

Поле E-mail повинне бути корректною електронною адресою.
Поле Пароль обов'язкове.
Введіть правильне ім'я довжиною мінімум 1 символ
Введіть правильне прізвище довжиною мінімум 1 символ
Поле E-mail повинне бути корректною електронною адресою.
Пароль повинен містити мінімум 8 символів та бути підтвердженим.
Пароль та підтвердження повинні співпадати.